Локо (Пд) и Черно море не се победиха

Локомотив (Пловдив) и Черно море стигнаха до 1:1 в оспорван  мач от 17-ия кръг в "А" група.  Домакините започнаха по-активно срещата и още в 6-ата минута Мартен Камбуров подаде на Александър Якимов, последва  центриране към Благой Наков, който обаче прати топката в аут.

Две минути по-късно Богомил Дяков изведе на удобна позиция  Мартин Камбуров, който стреля, но вратарят на гостите Илко  Пиргов хвана топката.  В 11-ата минута Иван Коконов от варненския тим получи  топката в близост до вратата на домакините, но би неточно. Само  след две минути "черно-белите" направиха бърза атака, Ванчо  Траянов стреля, но Илко Пиргов улови коженото кълбо.

В 31-ата  минута вратарят на домакините Йордан Господинов показа класата  си, парирайки опасен удар на Мирослав Манолов.  Локомотивци поведоха в 38-ата минута. Тогава Бирсент  Карагарен изведе на чиста позиция Мартин Камбуров, който  хладнокръвно отбеляза за 1:0.  В състава на варненци пък бе извършена принудителна смяна.

Кирил Котев се сблъска с вратаря на домакините Йордан Господинов и след лекарската намеса се оказа, че бранителят трябва да  напусне игра със счупен нос. Съдията Станислав Ставров даде шест минути добавено време в първата част.

Второто полувреме започна с бърза атака на Черно море, но  Симеон Райков направи невероятен пропуск, след като излезе на  чиста позиция, но прати топката в аут. В 48-ата минута Георги  Божилов от състава на гостите пое топката на гърди, стреля, но  Йордан Господинов хвана топката.

При ответната атака на  локомотивци Бирсент Карагарен отправи опасен удар, но Илко  Пиргов изби коженото кълбо. Вратарят на гостите продължи с  добрите си изяви, след като в 53-ата минута парира удара на  излезлия сам срещу него Благой Наков.  Черно море изравни в 80-ата минута с попадения на влезлия на смяна Матиа Курьор, който се разписа след подаване на Михаил  Венков.

Локомотивци реагираха веднага, тръгнаха напред, но не  успяха да вкарат победен гол.  На два пъти Дани Кики и един път Берсент Карагарен излязоха  на удобни позиции, но нямаха шанс пред вратата на съперника.  Секунди преди последния съдийски сигнал Живко Петков от гостите  излезе на чиста позиция, но Йордан Господинов хвана топката, посочва БТА.  Легендата на Локомотив Христо Бонев и треньорът на Черно море  Никола Спасов се скараха край тъчлинията, но с помощта на хора от двата щаба страстите бяха охладени.