Хасково изненада Берое за втора победа в шампионата

Новакът Хасково поднесе сензацията на деня

Хасково постигна втора победа през този сезон, след като днес се наложи над Берое с 1:0. Първата победа беше още на старта на първенството- пак с 1:0 срещу шампионите от Лудогорец.

Дясното крило Владислав Узунов донесе успеха на хасковлии с гол още в 11-ата минута. Въпреки пълния комплект от точки, отборът на Емил Велев е на последната 12-а позиция със 7.

Началото на срещата беше отложено с близо 15 минути, след като се оказа, че охранителната фирма, ангажирана днес, няма нужния лиценз.

Но домакините имаха щастието да открият резултата в 11-ата минута чрез Владислав Узунов, който изстреля топката в мрежата от повече от 20 метра. Вълчан Чанев открадна топката и му я подаде веднага след центъра.

Минута по-късно Венцислав Христов можеше да изравни след пас на Елиаш да Силва, но стреля в аут. Нова възможност имаше за гостите в 28-ата минута, когато Веско Пенев центрира, но Владимир Зафиров не улучи вратата. Нова възможност се откри пред Христов, който получи подарък от Педро Еуженио, но вратарят Николай Банков спаси удара му.

След началото на второто полувреме беройци започнаха да търсят гол, но две добри възможности за 7 минути бяха пропуснати от Венцислав Христов.

В 73-ата минута Венцислав Христов пропусна за пореден път, като този път от границата на наказателното поле стреля в ръцете на вратаря Банков.

Последната възможност в мача беше за гостите от Берое, а тя се откри пред резервата Станислав Костов. Вратарят Николай Банков обаче боксира топката след удар по диагонала от границата на наказателното поле.