Локо обърна Славия и гледа към баражите за Лига Европа

снимка: lap.bg

Локомотив (Пловдив) осъществи пълен обрат и надви Славия с 3:1 у дома на „Лаута“ в двубой от Първа лига за разпределение на местата от 7-о до 10-о. "Смърфовете" показаха характер, след като получиха гол рано в мача, и тръгнаха с пълна скорост към баража за Лига Европа.

Славия откри чрез Георги Йомов, но Димо Бакалов, Анте Аралица и Веселин Марчев обърнаха тима на Златомир Загорчич и се поздравиха с успеха.

Домакините бяха изненадани още в началото и получиха гол директно от съблекалнята. Едва изминаха две минути, когато Иван Минчев си поигра с бранителите на Локомотив. Той взе топката от средата на терена и направи рейд, подаде на Цветанов, той центрира и внесе смут в отбраната на „смърфовете“. Милина не успя да овладее, а бранител на Локо изчисти. Топката попадна в краката на Георги Йомов и той не сгреши за 1:0.

Радостта на гостите обаче трая едва 15 минути. В 17-ата Димо Бакалов успя да овладее топката, след като се удари в главата му и разстреля отблизо Стергиакис, за да изравни.

До края на полувремето темпото спадна, а двата отбора извършваха груби нарушения, с което накъсваха играта до краен предел. Иван Минчев и Аралица опитаха късмета си съответно за Славия и Локо, но не сполучиха.

След полувремето Димо Бакалов можеше да донесе пълен обрат за домакините. Той стреля с глава и парализира стража на Славия, но топката мина покрай гредата.

В 56-ата обаче Анте Аралица донесе обрата със страхотно попадение. Нападателят на „смърфовете“ стреля от ъгъла на наказателното поле, като завъртя топката в далечния ъгъл. Стериакис се разтегна, но беше безпомощен и резултатът стана 2:1 за тима на Бруно Акрапович.

След 11 минути Локо сякаш сложи точка на спора с трето попадение. Веселин Марчев бе изпуснат в пеналта при центриране от ъглов удар, а Велковски сложи кълбото точно на главата му, като капитанът на „смърфовете“ нямаше как да сгреши, оформяйки крайния резултат.

"Белите" ще имат шанс да вземат реванш на 13 май, неделя, от 19:00 ч. в София. Преди това обаче им предстои най-важният мач за сезона – финала за Купата на България срещу Левски на 9 май.