Льоб: Отказвам се след края на 2011 г

галерия:

снимка: АП

Най-успешният рали пилот за всички времена Себастиен Льоб заяви, че следващият сезон ще бъде неговият последен в световния шампионат.

 

Носителят на шест титли обяви позицията си в интервю за френското списание Paris-Match. Запитан дали 2011 г. ще бъде неговата последна във WRC, пилотът на Citroen отговори „Да, безспорно".

 

„Усещам, че вече поех достатъчно рискове и не съм готов да правя повече. Сега мотивацията ми е удоволствието от спорта", обясни 36-годишният французин, който спечели първата си победа във WRC в Германия през 2002 г.

 

До момента Льоб има 59 победи в световния шампионат и шест титли, като може да спечели седми трофей още следващата седмица в родната си Франция. В началото на годината се появиха слухове, че пилотът ще се оттегли след края на сезона, но той удължи договора си със Citroen до края на 2011 г.