Ливърпул се завърна на пътя на победата

Отборът на Ливърпул започна с победа новата година. Мърсисайдци се справиха на своя „Анфийлд“ срещу Хъл Сити с 2:0.

По този начин Ливърпул се върна на пътя на победата след като записа две загуби в последните два кръга срещу Манчестър Сити (1:2) и Челси (1:2).

Интересното е, че в началото на месеца двата отбора изиграха първия двубой помежду си от първенството и тогава Хъл се наложи с 3:1 над именития си съперник.

Сега Ливърпул имаше нужда от задължителни три точки за да се задържи близо до лидера в Премиършип Арсенал защото само до преди два кръга „червените“ бяха първи в класирането.

Отново Луис Суарес бе двигателя на повечето интересни неща сътворени от домакините. Негов гол бе отменен в 15-та минута заради засада.

След това той изведе перфектно Стърлинг сам срещу вратаря, но младока стреля в стража. Въпреки това в 37-та минута Даниел Агер откри резултата с глава след центриране на Коутиньо от корнер.

В последната минута на полувремето Ливърпул направи много добра атака след красиви отигравания на Коутиньо и Аспас, топката достигна до Хендерсън, който сам срещу вратаря не успя да уцели вратата.

В началото на втората част Ливърпул стигна до своето след като Луис Суарес увенча добрата си игра с попадение от пряк свободен удар в 50-та минута. Това бе 20-ти гол за уругваеца в 15 мача от Висшата лига.

След този гол Ливърпул се опита да стигне до трето попадение, но не успя. В Последните минути мърсисайдци се отдръпнаха малко, но пък контрите има бяха много опасни.