Челси сложи тройка на “светците” и остава трети в Англия

Отборът на Челси не допусна изненада и си тръгна с трите точки от визитата си на Саутхямптън в мач от 20-ия кръг в английската Висша лига. Възпитаниците на Жозе Моуриньо се наложиха с 3:0, записвайки първи успех като гост на “светците” от сезон 2004/2005 насам.

След нулево първо полувреме, в което преобладаваше предпазлива игра и на двата отбора, Челси нанесе своя удар с три безответни попадения след почивката. Фернандо Торес откри след час игра, а влезлите като резерви бразилци Вилиан и Оскар добавиха останалите две попадения във вратата на Саутхямптън.

Така Челси събра 43 точки, с които остава на трето място във временното класиране на английската Висша лига. Лидер с 45 е Арсенал, който днес се наложи с 2:0 над Кардиф Сити на “Емиратс”, а втори с 44 пункта е Манчестър Сити, сразил с 3:2 Суонси в ранния мач от кръга. Топ 4 допълва Ливърпул, завърнал се там след успех с 2:0 над Хъл Сити.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо започнаха срещата по-активно и можеха да открият резутата още във 2’, след като Фернандо Торес се озова зад защитата на домакините, а в следващата атака на лондончани отново испанския таран изскочи на стрелкова позиция, но Жозе Фонте самоотвержено се хвърли в краката му и блокира.

Домакините отговориха с опасно положение в 28’, когато удар на Кейлъм Чеймбърс бе блокиран от Сесар Аспиликуета, който с тази си проява спаси сигурен гол във вратата си.

В началото на втората (47’) разбъркване в наказателното поле на Челси едва не доведе до гол, но удари на Деян Ловрен на два пътти бяха блокирани от защитата в синьо.

В 53’ Жозе Моуриньо направи двойна смяна, пускайки в игра бразилците Оскар и Вилиан на местата на Мата и Андре Шюрле. Мата реагира доста бурна на решението на Моуриньо да бъде сменен, като с това засили още повече слуховете, че може и да напусне Челси през януари.

Влизането на двамата бразилци веднага се усети и играта на Челси видими се оживи. Така се стигна до 60’, когато Оскав стреля, топката се отби в левия страничен стълб зад вратаря на Саутхямптън и бе засечена с глава от връхлитащия Торес за 0:1.

Другата резерва Вилиан сложи край на интригата в двубоя с втори гол след 71 минути игра. Бразилецът се разписа след чудесно изпълнение, разстрелвайки вратаря на домакините с удар по земята от границата на наказателното поле.

Победата на Челси класическа направи Оскар в 82’. Той бе изведен очи в очи със стража на Саутхямптън, овладя си топката, след което с безпощаден изстрел с левия крак, не остави никакви шансове на Келвин Дейвис.