Ливърпул писа „тройка“ на юношите на Лудогорец

снимка: liverpoolfc.tv

Юношеският отбор на Лудогорец записа пета поредна загуба в Юношеската лига на УЕФА – еквивалент на Шампионска лига, но за формациите под 19-годишна възраст на отборите участници в същинския турнир.

Лудогорец отстъпи с 0:3 на стадион „Георги Аспарухов“ на връстниците си от Ливърпул, като отново не можа да реализира попадение в турнира. Този път поне младите възпитаници на Атанас Димов не бяха разгромени както в предишните си двубои, но головата им разлика продължава да набъбва вече до 0:21.

Оджо в 26-ата и 58-ата минута бе точен за мърсисайдци, а в 58-ата се разписа и Синклер. Вратарят на Лудогорец Господинов спаси дузпа на Канос в 79-ата минута и попречи на английския тим да спечели още по-убедително.

Лудогорец е последен с 0 точки от 5 мача и голова разлика 0:21. Ливърпул има вече 9 точки и се изравни на второто място по актив с Реал Мадрид, който по-рано днес отстъпи на лидера Базел (12 пункта) с 2:3.