Ливърпул обърна Нюкясъл и се изравни с Челси (видео)

снимка: ройтерс

Крейг Белъми вкара два гола, а капитанът Стивън Джерард добави още един при победа на Ливърпул с 3:1 над Нюкасъл при преполовяването на сезона в английското първенство по футбол за двата тима, предаде БТА. След срещите си от 19-ия кръг, Ливърпул е равен с четвъртия в класирането Челси, а Нюкасъл изостава на четири точки от съперниците си.

Мачът започна равностойно пред погледа на зрителите на "Анфилд", но Нюкасъл беше отборът, който успя първи да вкара гол. Центриране от левия фланг беше отклонено в рамото на Даниел Агер, който не успя да реагира на време и изпрати топката в мрежата на Хосе Рейна за 1:0 в полза на гостите.

Товва бе втори пореден автогол на "червените", които губеха с 0:1 и от Блекбърн в миналия кръг, когато Чарли Адам засече нескопосано центриране от корнер в собствената си мрежа.

След гола, паднал в 25-та минута, играчите на Ливърпул се активизираха и не оставиха никакъв шанс на гостите си. Крейг Белъми изравни пет минути по-късно след разбъркване в наказателното поле на Нюкасъл, а след малко повече от час игра даде аванс на домакините с далечен изстрел от пряк свободен удар, рикоширал в защитник на "свраките".

През второто полувреме в игра се появи и капитанът Стивън Джерард, който беше над всички в малкото игрово време на терена. Така беше и в първия му мач след завръщането от лечение на контузия срещу Блекбърн, но този път той вкара гол. Това се случи след извеждащ пас на Джордън Хендерсън 12 минути преди края, когато Джерард вкара последното попадение за 3:1.

За Ливърпул в серия от пропуснати мачове влезе Луис Суарес, който все още обжалва наказанието си от осем срещи на пейката за расистки обиди срещу съперников играч. Той беше заместен успешно от активния в двубоя Анди Керъл, който удари 18-та греда за Ливърпул от началото на сезона.