Ливърпул изпусна победата над Бордо в Лига Европа (ВИДЕО)

Ливърпул не можа да започне с победа кампанията си в Лига Европа и бе спрян с равенство 1:1 като гост на Бордо в първи двубой от груповата фаза. Адам Лалана с красив гол даде аванс на мърсисайдци в 65-ата минута, но със също толкова майсторско изпълнение Жуси в 81-ата възстанови равенството и донесе точката на домакините.

Двубоят бе равностоен откъм брой чисти голови положения и въпреки че и двата тима създадоха достатъчно, за да се поздравят с успех, равният резултат се оказа най-справедлив. Ливърпул не разчиташе на новото си звездно попълнение в атака Кристиан Бентеке и в авангарда се включиха Джордан Айб, Дивок Ориги и голмайстора Лалана.

Въпреки по-експерименталния състав Ливърпул прекрати серия от пет гостувания в Европа без отбелязан гол, но удължи на шест последователните си визити без победа.

В другия мач от групата Рубин (Казан) с Благой Георгиев сред титулярите допусна загуба с 1:2 като гост на Сион и засега е на последното четвърто място без актив.