Бербатов не можа да изведе ПАОК до успех в Лига Европа (ВИДЕО)

Българската звезда Димитър Бербатов не можа да помогне на ПАОК да изкове първа победа в груповата фаза на Лига Европа и солунският клуб се задоволи с равенство 0:0 като гост на азербайджанския Габала.

Българският нападател не започна сред титулярите, като бе и през уикенда в мача от третия кръг на първенството срещу Верия, а отново влезе в игра в 60-ата минута на мястото на капитана Стефанос Атанасидис.

ПАОК имаше повече удари в очертанията на вратата и създаде повече положения от домакините, но не можа да запише успех и този сезон продължава без победа като гост в Лига Европа – две равенства, едно поражение и този хикс, като броим квалификационните мачове.

ПАОК за шести път участва във втория по сила евротурнир, а Габала може и да е от градче с по-малко от 13 хиляди жители, но се пребори до груповата фаза с поход от първия квалификационен кръг, като по пътя си елиминира съперника на солунския клуб Панатинайкос.

В другия мач от групата изненадващо Борусия (Дортмунд) се нуждаеше от късен гол, за да надделее над Краснодар, но все пак спечели с 2:1, осъществявайки пълен обрат. Още в 12-ата минута Мамаев се разписа за гостите от Русия, но Марсел Гинтер изравни в добавеното време на първата част.

Парк Джу-Ху реализира победния гол за Дортмунд в 93-ата минута, който в този мач игра без голямата си звезда Марко Ройс, а японецът Шинджи Кагава бе сред резервите и се появи едва след почивката.