Литекс удари Пирин (ГД) в мач без значение

Литекс не се напъна особено срещу Пирин (ГД), но все пак стигна до лесно 2:0 над своя съперник, който обаче също има повод да празнува - новакът остава със сигурност в ели на българския футбол.

Пирин е на 11-о място на 6 точки от Локомотив (Сф), но с по-добри резултати в директните двубои запазва мястото си в NEWS7 българско първенство. Литекс пък стои на 5-о място с 49 ъочки, но няма шанс да се бори за място в евротурнирите.

Преди двубоя феновете на домакините направиха специална хореография, с която посрещнаха треньора на Литекс Христо Стоичков. Те също така пееха и неговото име на старта на двубоя.

Домакините владееха положението в началото на срещата, но постепенно "оранжевите" установиха контрол и заиграха на по-бързи обороти от своя съперник Все пак на няколко пъти вратарят се намеси отлично при удари на Ванжер и Юсев.

Грозев пък се превърна в герой за своите в края на полувремето. Първо в 31' той парира удар на Хазуров, който беше останал очи в очи с Пиргов, а в 39' засече с глава центриране на Ваюши и откри резултата.

За съжаление на гостите обаче в края Илия Миланов получи контузия и беше бързо заменен от Кирил Динчев, за да не се стигне до по-сериозна травма.

Събитията на терена не се промениха особено през втората част и Литекс продължи да диктува събитията на терена, докато Пирин не намираше начин да стигне до вратата на своя гост.

В 57' гостите дори вкараха второ попадение, след като Ванжер чукна към Жуниор и той се разписа за 0:2, но голът беше отменен заради несъществуваща засада. След това "орлите" осъществиха някакъв натиск, но той не доведе до нищо сериозно пред вратата на Пиргов.

Така до края на срещата домакините не успяха да се спасят, а в 90' Георги Миланов прати истинска бомба от пряк свободен удар и направи резултата 0:2.