Литекс се справи със Славия в "Овча Купел"

Отборът на Литекс постигна много важна победа с 2:1 като гост на тима на Славия в среща от 21-ия кръг на родната А група.

По този начин ловчанлии съкратиха разликата с лидера Лудогорец само на 1 точка преди дербито на шампионите срещу Левски.

Белиtе могат да съжаляват защото пропуснаха дузпа в началото на мача. След това Ваюши изведe гостите напред, преди Велков да изравни в началото на втората част. 15 минути преди Страхил Попов донесе трите точки за гостите.

Литекс започна силно двубоя и още в 5-та минута Джордан можеше да открие резултата, но Велков изби топката от голлинията. Две минути по-късно отново нападателят на Литекс притесняваше защитата, но се забави и топката му бе избита.

Така се стигна до 17-та минута, когато реферът Никола Попов даде дузпа за нарушение на Антон Недялков, който задържа за фланелката Да Силва в наказателното поле. Вратарят на Литекс обаче излезе герой и спаси дузпата.

4050310

Литекс отвърна по най-добрия начин на предизвикателството. Ваюши бе изведен перфектно срещу Петков и с майсторски прехвърлящ удар откри резултата за 1:0.

Минута по-късно пък Джазула бе неточен от удобна позиция. Литекс взе инициативата в последните минути на полувремето и Славия не успя да отвърне.

В началото на второто полувреме Галин Иванов излезе само срещу вратаря , но Александров се намеси добре и спаси. В 57-та минута обаче вратарят нямаше какво да направи след като Галин Иванов центрира успоредно на голлинията и Костадин Велков засече топката за 1:1.

4050311

Това бяха много силни минути за Славия и Галин Иванов излезе много добре сам срещу вратаря, но Александров отново показа добро позициониране и спаси своя отбор.

Постепенно Литекс отново взе инициативата и в 74-та минута Страхил Попов също с красив прехвърлящ удар донесе победата на Литекс.

Пет минути преди края Симеон Славчев направи много красива задна ножица, но Георги Петков спаси.

Така Литекс вече има 46 точки на втора позиция, докато Славия има 23 точки на 9-то място.