Лион задмина ПСЖ, а Лаказет - Меси

снимка: olweb.fr

Олимпик (Лион) ще завърши 2014-та година на второ място в класирането на френската Лига 1, след като се възполва от изненадващото нулево равенство на Пари Сен Жермен с Монпелие и разгромявайки с 5:0 Бордо като гост, изпревари шампиона в последния 19-ти кръг за календарната година.

С повече от убедителния успех Лион увеличи головата си сметка за първата половина от сезона на 40 попадения, което е най-много от всички елитни отбори. Звездата в атака на тима Александър Лаказет пък задмина Лоинел Меси по отбелязани голове в шампионата и по този показател изостава само от Кристиано Роналдо, когато говорим за голмайсторите в топ 5 първенствата на Европа – Висша лига, Серия А, Примера дивисион, Бундеслига и Лига 1.

Лаказет откри резултата с фантастичен шут от границата на наказателното поле в 36-ата минута, а в добавеното време се възползва от пас на Бедимо, за да фиксира крайното 5:0. Така той вече има 17 гола в първенството, докато Лионел Меси е с 15 за Барселона в испанската Ла Лига – единствено Роналдо със своите 25 е по-продуктивен от Лаказет в някое от топ 5 първенствата на Стария континент.

Толисо покачи на 2:0 в полза на Лион в 56-ата минута, а в 64-ата Палойс получи директен червен картон и съвсем попречи на Бордо да се бори поне изравняване на резултата. В 81-ата Фекир се разписа за 3:0, а Фери бе точен за 4:0, преди Лаказет да приключи канонадата.

Лион има 39 точки и изпреварва с 1 Пари Сен Жермен на второто място, докато изостава на 2 от лидера Олимпик (Марсилия), който вчера надви Лил с 2:1. Бордо се смъква на шесто място с 31 пункта, след като е изпреварен от Монако, спечелил с 1:0 визитата си на Метц без контузения български нападател Димитър Бербатов.