Лион отстрани Бордо от Купата на Франция

Бафетимби Гомис вкара победното попадение за отбора на Олимпик Лион, който се наложи с 3:1 у дома над Бордо след продължения и се класира за четвъртфиналите на купата на Франция, информира БТА.

Френският национал се разписа след шест минути игра в първото продължение, когато получи топката на добра позиция след отбит удар на Джими Бриан от страна на Карасо.

Вратарят направи няколко запомнящи се спасявания в мача, но беше безпомощен и при последния гол, в който този път Гомис подаде на голмайстора Бриан.

Всъщност, Бриан и Гомис довършиха обрат, след като Юси даде преднина на Бордо в 23-та минута, а Александър Лаказет изравни само 13 по-късно.

По-късно днес Лил продължава защитата на трофея си с мач навън срещу съседите от Валансиен, а Монпелие гостува на втородивизионния Шатору.