Лион на четвъртфинал след драма

Лион се добра през иглени уши до четвъртфиналите за Купата на Лигата във Франция, след като едва-едва победиха Реймс в осминафинален двубой пред собствена публика.

След скучно първо полувреме, в което голове не паднаха, Гомис (58) и Лаказет (61) успяха да поведат "хлапетата" към класиране, но Реймс още в 65' върна интригата с попадение на Онианг.

Гостите се хвърлиха за изравняване, което им изигра лоша шега в 82', когато считаният за наследник на Зидан преди години Гуркюф вкара за 3:1 и реши всичко в срещата. До края Айте от дузпа само фиксира крайното 3:2.

Заедно с Лион напред за Купата на лигата продължава и Ница, който имаше далеч по-малко грижи и само за 20 минути се разправи със Сошо за 3:0. Головете вкараха Пейчинович (14), Невоа (31) и Пие (34).

Двата отбора се присъединяват в четвъртфиналите към Нант, който още вчера подпечата участието си сред най-добрите 8.