Без изненади за Купата на Краля, Делев не игра

Атлетико (Мадрид) беше напът да поднесе неприятна изненада на своите фенове на "Висенте Калдерон", след като изигра най-слабия си мач от началото на сезона, но все пак надигра с 2:1 Сан Андреу и продължи напред за Купата на Краля.

"Дюшекчиите" си бяха осигурили класирането още през миналата седмица, когато надигра скромния си съперник с 4:0 на неговия терен. Този мач обаче се оказа далеч по-трудне, а още в 15' гостите поведоха с гол на Кароса.

Чак 15-ина минути преди края домакините решиха да поиграят, като Ернандес върна равенството 11 минути преди последния съдийски сигнал, а защитникът Тоби Алдервейрълд успя да вкара за крайното 2:1 и общ резултат 6:1.

Реал Сосиедад също продължава напред, след като заличи впечатлението от слабата си игра преди седмица и разби с 4:0 Алхесирас на своя "Ла Росаледа".

Хавиер Рос даде тон за головото шоу 5 минути преди края на първото полувреме, а Сеферович, Гризман и Вела през втората част се развихриха за крайното 4:0, което оформи общият резултат от двата сблъсъка на 5:1 в полза на елитния тим.

Спас Делев пък не беше дори в групата на своя Лас Палмас за гостуването срещу Алмерия, което завърши при скучно 0:0. Алмерия обаче се класира заради победата си в първия мач с 3:1.

В друга среща Бетис поведе с 2:0 до 10-ата минута на Лейда Еспортиу, но не успя да задържи аванса си и в крайна сметка двата отбора се задоволиха с равенство 2:2, но елитният тим продължава заради победата с 2:1 в първия мач.