Лил съвсем заличи доброто впечатление от БАТЕ

Френският Лил записа първата си победа в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като тази вечер на студа в Минск победи шампиона на Беларус БАТЕ (Борисов) с 2:0. Това беше и 4-а поредна загуба за беларусци, които започнаха с две победи надпреварата, но оттогава нямат и точка.

Срещата започна отлично за френския тим, който беше решен да постигне първата си победа в лигата. Още в 14-ата минута госите излязоха напред в резултата, след като Сибиде получи топката вдясно пред наказателното поле и с фантастичен параболичен удар препарира Горбунов - 0:1.

Само 5 минути след това Родионов можеше да изравни след грешка на вратаря, но не успя да се възползва и ударът му излезе в аут. След това пък Калу пропусна да удвои преднината на своите.

Въпреки това превесът на Лил даде резултат и в 31-ата минута двубоят беше решен, след като Динье центрура перфектно отляво и дебютантът Бруно заби топката във вратата на БАТЕ за 0:2.

Втората част започна вихрено, като първо Елана трябваше да се намесва решително при опасен пробив дели на Брешан, а след това Радков спаси трето попадение във вратата на домакините, избивайки от голлинията.

В 63-ата минута Розенал пропусна да напарви резултата класически, а само 10 минути по-късно надеждата на домакините се възроди, след като голмайсторът Сидибе получи втори жълт и червен картон за грубо нарушение срещу съперников състезател.

Това обаче не помогна на домакините, които пропуснаха само едно положение - чрез Родионов в самия край на срещата.

БАТЕ продължава да е на 3-о място в класирането в група F, като има 6 точки, но има по-скоро теоритични шансове да се класира напред. Лидери са Валенсия и Байерн с по 9, но те играят по-късно тази вечер. Лил е на последното място с 3.