Барселона поигра 20 минути за класика над Спартак в Москва (ВИДЕО и СНИМКИ)

Барселона официално се превърна в осминафиналист в Шампионската лига, след като тази вечер в Москва надделя с класическото 3:0 над Спартак и по този начин се реваншира на феновете си за издънката преди две седмици срещу Селтик.

В 19-ата минута Дани Алвеш даде преднина на своя тим след магически пробив на Лео Меси, а аржентинецът сам наниза другите две попадения (27, 39).

Благодарение на победата си световният клубен шампион вече има 12 точки след 5 изиграни срещи и е с 5 пред втория Селтик. Бенфика има 4, а Спартак е с 3. Другата среща между шотландци и португалци е по-късно тази вечер.

От самото начало Барса овладя играта, а Педро пропусна да даде аванс на своите в самото начало. Комбаров пък пропусна прекрасна възможност с глава в 14-ата минута.

Само две след пропуска на руснаците Меси се понесе в атака и навлезе в наказателното поле. Топката рикошира след неговия удар, но тя попадна в Дани Алвеш извън наказателното поле, а бразилецът с мощен удар донесе преднина на каталунците.

В 23-ата Сучи изпусна да изравни сам срещу Валдес, а Иниеста малко след това също пропусна добра възможност. Все пак в 27-ата падна нов гол, след като Иниеста шутира, вратарят спаси, но след това от границата на наказателното поле Меси, макар и трудно, успя да насочи топката във вратата - 0:2.

Всичко в срещата приключи в 39-ата минута, когато Педро даде фантастичен извеждащ пас през 4-ма към Меси, а аржентинецът излъга вратаря и необезпокояван реализира второто си попадение за 0:3.

През втората част Барса пощади своя съперник, като Фабрегас и Педро се скъсаха да пропускат, докато Спартак пропусна уникална възможност поне за гол, след като Уелитон остана сам срещу Валдес, но не успя да го преодолее.

szólj hozzá: SpaBar03Hig