Лил се наложи над Лион в дербито на Лига 1

снимка: uefa.com

Шампионът Лил победи Олимпик Лион с 3:1 в последния мач от кръга и излезе на трето място в класирането на френското първенство.

Лион поведе в резултата с гол на Джими Бриан в средата на първата част, но до почивката домакините от Лил изравниха, а през втората част направиха пълен обрат на мача.

Муса Соу бе точен за 1:1 в добавеното време на първата част, а през второто полувреме Марко Баса и преотстъпеният от Ливърпул - Джо Коул, донесоха победата за Лил. Пари Сен Жермен победи новака Дижон с 2:0 и запази аванса си от 3 точки на върха пред втория Монпелие.

Парижани стигнаха до успеха на своя стадион Парк Де Пренс след два гола на бразилеца Нене. Той откри резултата в 42-а минута след асистенция на Жереми Менез, а в последната минута на мача удвои резултата с удар от малък ъгъл. Рен остана четвърти в таблицата след победа с 1:0 като гост над Оксер. Единствения гол вкара Жюлиен Фере в 16-а минута.