Леванте поведе в Примера Дивисион след класика над Виляреал

Леванте сензационно оглави класирането в испанската Примера дивисион, след като в последен мач от 9-ия кръг победи като гост Виляреал с 3:0.

Леванте, чийто бюджет е едва 20 милиона евро, излезе начело с точка повече от Реал Мадрид и две пред другия гранд - Барселона. Леванте поведе с 2:0 още до почивката на стадион Ел Мадригал с два гола на Хуанлу.

В 58-а минута Аруна Коне окончателно уби интригата в мача с трети гол за Леванте, с който затвърди шестата поредна победа на отбора. На другия полюс е отборът на Виляреал, който продължава с неубедителното си представяне и заема едва 16-о място в таблицата със 7 точки.

Валенсия остана на пето място в класирането, след като завърши 1:1 у дома срещу Атлетик Билбао. Валенсия губеше с 0:1 до самия край на мача след гол за Атлетико на Икер Муниаин в 72-а минута.

Атлетик бе на път да запише трета поредна победа, но минута преди края Роберто Солдадо спаси точката за домакините с изравнителен гол след пас на Евер Банега. Атлетико Мадрид направи трето поредно равенство в първенството, завършвайки 1:1 у дома срещу Майорка. И двата гола в мача бяха отбелязани от дузпи. Гостите от Майорка поведоха с попадение на Томер Хемед още във 2-а минута от 11-метров наказателен удар, отсъден за игра с ръка на защитника на Атлетико Силвио.

Две минути преди почивката Радамел Фалкао бе фаулиран в наказателното поле и сам превърна в гол отсъдената дузпа. Поредното равенство увеличи натиска върху старши треньора на Атлетико Грегорио Мансано.

Осасуна победи с 3:0 регионалния си съперник Сарагоса с голове на Раул Гарсия, Нино и Хавад Некунам. С тази победа Осасуна се изкачи на 10-о място.