Лил разгроми Лориен и се изкачи на пето място в класирането

Лил разгроми гостуващия Лориен с 5:0 в мач от 31-ия кръг на френското футболно първенство. Със седмата победа в последните си осем мача в Лига 1 възпитаниците на Руди Гарсия се изкачиха на пето място с 52 точки, посочва БТА. Лидер е Пари Сен Жермен с 64 точки, пред Олимпик Марсилия с 57 точки и Сент Етиен и Олимпик Лион с по 53 точки.

Домакините решиха всичко с четири гола преди почивката. Саломон Калу откри резултата още във втората минута. Той беше изведен в чиста позиция от Франк Берия и с удар между краката на вратаря Фабиен Одар прати топката в мрежата.

В осмата минута Лил удвои преднината си. Одар изби шут на Рони Роделен, но Димитри Пайет направи добавка отблизо за 2:0.

След малко повече от половин час игра Лука Дине направи резултата класически с първия си гол за сезона от дузпа, отсъдена за нарушение на Брюно Екюеле Манга срещу Пайет в наказателното поле.

В 34-ата минута Калу направи 4:0 с добавка след като удар на Пайет беше блокиран от вратаря на гостите. Роделен оформи крайното 5:0 в 53-ата минута. Той също направи добавка, след като шут на Калу се отби от напречната греда.