Късен гол донесе победата на Валенсия над Валядолид

Валенсия се добра до драматична победа с 2:1 над гостуващия Валядолид в мач от 30-ия кръг на испанското футболно първенство, информира БТА. С успеха възпитаниците на Ернесто Валверде се изкачиха на пето място с 49 точки.

Лидер е Барселона със 78 точки, пред Реал Мадрид с 65 точки, Атлетико Мадрид с 62 точки и Реал Сосиедад с 51 точки. Валядолид допусна трета поредна загуба в Примера дивисион и остана 14-и с 35 точки.

Домакините имаха превъзходство преди почивката. В средата но полувремето Даниел Ернандес се намеси блестящо след удар на Серхио Каналес и при добавката на Роберто Солдадо. След малко повече от половин час Жоао Перейра центрира от дясно в пеналта и Солдадо засече с глава, но на сантиметри край целта.

Домакините стигнаха заслужено до попадение в 39-ата минута. Тино Коста подаде от корнер от дясно, Жереми Матьо продължи с глава, топката се отклони от крака на бранителя на гостите Микел Баленсиага и влезе в мрежата на Валядолид.

Валенсия имаше отличен шанс да удвои в 57-ата минута. Енрике Серено повали Солдано в наказателното поле и получи втори жълт и червен картон. Потърпевшият стреля от бялата точка, но Ернандес изби. Вратарят на гостите се намеси решаващо две минути по-късно, когато блокира опасен шут на Жонас.

Въпреки че останаха с човек по-малко, гостите стигнаха до изравнителен гол в 71-ата минута, когато Оскар Гонсалес засече в мрежата ниско подаване на Анте Рукавина.

Валенсия натисна, но двубоят отиваше към равенство, когато в третата минута на добавеното време Перейра центрира от дясно на границата на малкото наказателно поле и Жонас с глава засече в мрежата за крайното 2:1.