Лейкърс с шеста поредна загуба в НБА

Лос Анджелис Лейкърс допусна шесто порeдно поражение в НБА след домакинска загуба със 101:116 от лидера Оклахома Сити.

Кевин Дюрант наниза 42 точки, а Ръсел Уестбруук се отличи с 27 точки и 10 асистенции за гостите, които записаха седма победа в последните си девет срещи.

Коби Брайънт с 28 точки беше лидер на Лейкърс, който обаче допусна серия от шест последователни загуби за първи път от март 2007 година насам.

Луол Денг наниза рекордните си за сезона 33 точки при успеха на Чикаго при гостуването на Ню Йорк със 108:101. Кармело Антъни завърши с 39 точки за домакините, които за първи път през този сезон допуснаха поредица от три поражения.

Последният в Западната конференция Ню Орлиънс продължи възраждането си с четвърта поредна победа след 104:92 над гостуващия Минесота, информира БТА. Грейвис Васкес се отличи с 18 точки и 13 асистенции за успеха. Люк Риндур вкара 20 точки за гостите, които пропиляха аванс от 29:14 след първата четвърт.

Бостън се наложи над гостуващия Хюстън със 103:91. Пол Пиърс вкара 16 от 23-те си точки след почивката, а домакините записаха пета поредна победа в лигата.

Бруклин също постигна пети пореден успех след 99:79 над гостуващия Финикс. Джо Джонсън вкара 19 точки, а МарШон Брукс добави 17 за успеха.

Грег Монроу се отличи с 26 точки и 11 борби при успеха на Детройт като гост на Милуоки със 103:87.

Мемфис надделя над лидера в Югозападната дивизия Сан Антонио със 101:98 след продължение. Руди Гей завърши с 23 точки, Майк Конли добави 21, а Зак Рандолф се отличи с 18 точки и 10 борби за четвъртия пореден успех на тима в НБА.

Тони Паркър беше лидер за Сан Антонио с 30 точки. Именно той изравни с тройка 1,5 секунди преди края на редовното време за 95:95, а в началото на допълнителната време нова тройка на Паркър даде аванс на гостите от 98:95, но след серия от 6 безответни точки домакините стигнаха до обрат. Ману Джинобили все пак можеше да изравни в края, но пропусна от дистанция.