Барселона и Реал Мадрид с победи в Евролигата

Реал Мадрид измъкна драматичен домакински успех със 75:74 срещу Жалгирис в мач от третия кръг в група "Е" на Евролигата.

Испанците бяха на прага на първо поражение, но с тройка на Серхио Родригес 3,5 секунди преди края стигнаха до обрат. Гостите имаха възможност за последна атака, но Марко Попович не успя да вкара със сирената.

Най-резултатен за Реал беше Никола Миротич със 17 точки, а Попович беше най-добър за литовците с 21 точки.

В група "F" Барселона се наложи над защитаващия титлата си Олимпиакос със 76:68 като домакин. Испанците взеха аванс от десетина точки през първото полувреме и не допуснаха обрат след почивката.

Анте Томич се отличи с "дабъл-дабъл" за успеха с 15 точки и 12 борби. Пийт Микаел добави 12 точки за каталунците. Йоргос Принтедзис завърши с 14 точки за гърците, но единствено той записа двуцифрен точков актив.

Италианският Монтепаски пък записа трета поредна победа в групата след 82:76 над гостуващия Химки, информира БТА. Центърът Томас Рес се отличи с 16 точки и 10 борби за домакините.