Лейкърс най-накрая се развихри и си го изкара на Детройт (ВИДЕО)

Считаният за фаворит преди началото на сезона в НБА тим на Лос Анджелис Лейкърс най-накрая стигна до първа победа в първенството, след като рано тази сутрин се наложи над Детройт Пистънс със 108:79 в "Стейпълс Сентър".

Срещата започна равностойно, като Джейсън Максиел беше движещата сила за гостите с 6 точки, но беше санкциониран с два фаула и седна на пейката. Хауърд и Гасол пък отбелязаха 21 от първите 25 точки за "езерняците", а частта завърши при 34:13 за домакините след серия от 19:5 в тяхна полза.

Впоследствие, разликата падна до 14 точки, но Брайънт и компания бързо-бързо се развихриха отново и стигнаха до 32 точки аванс на полувремето, а серията от 10:0 4:26 минути преди края беше най-добрата в тази четвърт.

Коби и Дуайт седнаха на скамейката при 82:56 в третата четвърт, но резервите на Лейкърс не се справиха добре и те отново трябваше да се намесват при 88:64. След като подпечатаха победата, и двамата отново излязоха от игра и в последните 5 минути не ги видяхме на игрището.

Хауърд беше най-добрият в златисто-лилав екип, след като се отчете с 28 точки и 7 борби при стрелба 12-14. 18 точки добави Уърлд Пийс, а Коби Брайънт се размина с малко от първи трипъл-дабъл за сезона - 15 точки, 8 асистенции и 7 борби. Пау Гасол завърши с 14, а Хил се включи от скамейката с 11.

Един от лидерите на Детройт - Родни Стъки, затвърди ужасната си форма и не успя да вкара нито една точка. Йеребко успя да наниже 18 точки, а нито един от титулярната петица не успя да запише двуцифрен точков актив.

Благодарение на победата си Лейкърс се спаси от поредна срамна страница, като през 1957 година „езерняците", които са базирани в Минеаполис, започват със серия от 4 поредни загуби.

В дербито на Изток Ню Йорк Никс записа втора поредна победа, след като снощи надигра Филаделфия със 100:84, като „бричовете" записаха пореден силен двубой в защита, след като в откриващия двубой неутрализираха нападението на шампиона Маями Хийт.

Кармело Антъни завърши с 27 точки за успеха, а Джей Ар Смит отново беше сред най-добрите, като наниза 20 точки от резервната скамейка. Публиката за втори пореден двубой скандираше името на Рашийд Уолъс, който все още не е във форма, но Майк Уудсън го пусна и за малко повече от 3 минути той вкара 3 точки, взе 2 борби и даде 1 асистенция.

За Филаделфия Андрю Байнъм продължава да лекува колената си, а в негово отсъствие Джру Холидей вкара 27 точки и даде 7 асистенции.