6-та загуба за Калоян Иванов и Донецк

снимка: SPORTA.BG

БК Донецк, с Калоян Иванов в състава си, допусна шеста загуба в мъжкото баскетболно първенство на Украйна. В среща от 12-ия кръг Донецк отстъпи като домакин на Черкаси със 77:85 точки.

Иванов игра 29 минути като титуляр и бе най-полезен за своя отбор със 17 точки, 7 борби и 1 асистенция.

БК Донецк е на седмо място в класирането с шест победи и шест загуби, а лидер е Химик с 9 победи, 2 загуби и мач по-малко.

Във втора дивизия на женското баскетболно първенство на Италия Маргера спечели гостуването си на Кремона с 54:50 точки в мач отшестия кръг, информира БТА.

За Маргера българката Анна Римпова игра 35 минути и записа 8 точки и 7 борби. В друг мач от кръга Сан Салваторе спечели домакинството си на Муджия с 59:57 точки.

Роксана Йорданова игра 36 минути за домакините и се отличи с 15 точки и 4 борби.