Левски взе точка в Разград, ЦСКА би в Зарата и интригата е налице

Левски взе точка в Разград след 1:1 срещу Лудогорец в нервен, но хубав мач и съживи интригата за титлата. Това е така, защото ЦСКА измъкна труден успех с 1:0 над Берое в Зарата и така на върха "орлите" водят със 73 точки, но са вече само с 1 пункт преднина пред "червените". До края на шампионата остават 2 кръга, в които Лудогорец има много тежка визита в Плводив на Ботев и домакинство на Черно море. Проблемният мач на ЦСКА пък е дербито следващия кръг с Левски, а за финал посрещат Ботев на Армията. Така слабата форма на разградчани отново се доказа и борбата за титлата явно ще се реши в последното "раздаване".

Първо се състоя дербито в Разград, в което Лудогорец пропусна да победи Левски в мач от XXXIV кръг на Първа професионална лига. През първото полувреме голови положения пред двамата вратари нямаше. "Орлите" владееха топката повече, докато противникът разчиташе на контри. Адриан Попа на два пъти можеше да създаде опасност от пряк свободен удар за Николай Михайлов, но румънецът нямаше ден.

В началото на втората част Лудогорец получи правото да изпълни дузпа. Диян Иванов спря с ръка удар на Кешерю към опразнената врата и реферът Николай Йорданов посочи бялата точка и изгони Иванов - двойно наказание, което не е много според новите разпоредби. Зад топката застана Козмин Моци, който с удар в десния ъгъл откри.

В следващите минути шампионите на два пъти имаха възможност да създадат сериозна опасност пред Михайлов, но липсваше завършващият удар. В 69-ата минута Драгош Григоре бе изгонен за втори жълт картон след фаул срещу Станислав Иванов. Само две минути по-късно реферът Йорданов подари фаул за Левски пред наказателното поле, въпреки че Горалски отне чисто топката. От прекия свободен удар Живко Миланов изравни, изпращайки неспасяемо топката в левия ъгъл на вратата, пазена от Пламен Илиев.

Пет минути преди последния края Йорданов остави Лудогорец с девет човека. Анисе получи втори жълт и червен картон след единоборство със Станислав Иванов, при което го дръпна за фланелката.

Дори с двама човека по-малко Лудогорец опита всичко, за да стигне до втори гол, но това не се случи. Левски също имаше добри шансове и натисна яко, но в крайна сметка победител нямаше.

В късния мач ЦСКА додрапа до 3 точки в Стара загора срещу Берое. единственият гол вкара в началото Тиаго Родригес. Той получи кълбото фронтално и от около 15-16 метра с чудесен удар по земята реализира. После заралии имаха няколко удобни ситуации поне да изравнят, но не съумяха. Голаджията им Мартин Камбуров вече забрави как се отбелязва, защото в 11 поредни срещи не го е правил. Така за него рекордът от попадения на голмайстор №1 в историята - Петър Жеков, става все по-далечен мираж. Берое е на четвърто място с 54 точки.