Левски Волей удари Тампере пред погледа на Плачи

Левски Волей постигна отлична победа с 3:1 гейма при домакинството си на финландския Иску Волей (Тампере) в софийската зала „Христо Ботев" в първия мач между двата тима в турнира за Купата на ЦЕВ.

Пред погледа на националния селекционер Камило Плачи и бившите треньори Стоян Стоев и Христо Илиев „сините" се поздравиха с успех в отделните части с 25:16, 26:24, 20:25, 25:16.

Националът Валентин Братоев, който се завърна в тима след участието си на Световното клубно първенство в Дубай, завърши със 17 точки за победата, колкото наниза и Жани Желязков. Най-силното оръжие на Левски се оказа началният удар, който постоянно разстройваше противниковото посрещане.

Първият гейм премина изцяло под диктовката на играчите на Мартин Стоев, които набързо поведоха с 9:1 точки и в последствие безпроблемно поведоха с 1:0 части.

Втората се разви също по вкуса на „сините" и главно благодарение на Желязков успяваха да се противопоставят на съперника. В решителните минути Левски показа повече здрави нерви и след 26:24 поведоха с 2:0.

Третият гейм обаче бе не само по-равностоен, ами и беше спечелен от гостите, които водеха на моменти дори с 6 точки. Левски се хвърли на щурм за изравняване на резултата в края, но стигна само до 17:18, след което отстъпи с 20:25.

В четвъртата част Левски прегази опонентите си и им показа, че само един отбор може да бъде победител в мача. При 19:10 за всеки бе ясно, че домакините ще спечелят срещата и те в действителност затвориха двубоя с успех след смазващото 25:16.