Казийски с 11 точки за първи успех на Тренто в ШЛ

снимка: trentinovolley.it

Капитанът на световния клубен шампион Тренто Матей Казийски се прояви на висота и наниза 11 точки за Итас Диатек при победата с 3:0 над Цървена звезда.

Успехът дойде в дебютния мач на италианския тим в Шампионската лига, а в отделните части резултатът бе 25:18, 25:17 и 25:20 в полза на четирикратния първенец на планетата.

Матей Казийски приключи с 8 точки от атака, 1 блокада и 2 аса, като записа ефективност от 42%. Над всички с екипа на Тренто обаче беше кубинецът Османи Хуанторена, който завърши с впечатляващите 21 пункта на сметката си.

Посрещачът безспорно бе най-полезният за домакините, за които чешкият диагонал Ян Щокър записа 10 точки. Резервата му Николай Учиков се появи за минути в третата част, но не можа да завърши успешно атака.

Душан Петкович заслужи похвали за гостите с 13-те си точки, а 12 добави съотборникът му Филип Стойлович.

„Важно беше да вземем три точки накуп и да го направим бързо, защото в отбора има още умора от Световното клубно първенство в Доха", заяви след мача Радостин Стойчев.

„Бяхме много ефективни в първите два сета и не мога да искам повече от играчите си. Днес имахме добър тест на възможностите си, преди да отпътуваме за Франция, където вероятно нивото на играта ще бъде по-високо", завърши бившият национален селекционер.

В другия мач от Група С Закса спечели с 3:0 срещу Тур.