Левски удари шампиона в Балканската лига

снимка: balkanleague.net

Отборът на Левски победи шампиона Галил Гилбоа (Израел) със 100:95 (23:24, 11:16, 21:22, 28:21, 17:12) точки след продължение и записа осма победа за сезона в Балканската лига по баскетбол за мъже.

Срещата беше изключително равностойна, а редовното време завърши 83:83. За Левски това бе втори успех над Галил Гилбоа през сезона, след като "сините" загубиха последните два финала на надпреварата от същия съперник.

Гостите се откъснаха по-сериозно в резултата единствено в третата четвърт, когато поведоха с 10 точки. "Сините" започнаха със серия от 15:7 последната част поведоха със 70:69 4:37 минути преди края. 4 секунди преди сирената за израелския тим точен бе Джералд Робинсън, който прати мача в продължение.

В допълнителното време двата тима си разменяха точки, но след точни стрелни на Лайънъл Чалмърс и Христо Захариев Левски поведе с 3 точки 58 секунди преди края. След това гостите сбъркаха, а с нови два коша на Захариев домакините си осигуриха успеха.

Най-резултатен за "сините" Христо Захариев, който завърши с 23 точки. Лайънъл Чалмърс се отчете с 19 точки, а с 18 точки и 14 борби приключи Джумейн Джоунс.

За гостите Кени Бойнтън вкара 25 точки, а със 17 точки и 14 борби завърши Рик Джаксън.

"Изключително важен прихологически мач за нас. Радостното е, че при минус 10 точки не загубихме самообладание и отборът успя да покаже характер. Този характер сплотява отборът", каза старши треньорът на Левски Константин Папазов след мача пред БНТ.