Крал Джеймс вкара над 40 точки за първи път

ЛеБрон Джеймс вкара 42 точки за победата на Маями със 117:106 като гост срещу Далас в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Това е първи двубой за кампанията, в който Джеймс минава границата от 40 точки.

Звездата на Хийт реализира 10 точки при серията на отбора от 14:0, след която започна четвъртият период в мача. Маями спечели шест от последните си седем двубоя в Лигата. Дуейн Уейд добави още 13 точки за "горещите" а неговият съотборник Крис Бош се отличи с 22 точки.

Леброн Джеймс, който игра в Мача на звездите, добави още девет борби и шест асистенции. Дирк Новицки реализира 22 точки за Маверикс. Маями се намира на първо място в Югоизточната дивизия, посочва БТА.

В друга среща от НБА, играна през нощта, Сан Антонио спечели със 113:103 навън срещу Лос Анджелис Клипърс. Тим Дънкън завърши с 19 точки и 13 борби за победителите, а съотборникът му Пати Милс реализира 16 от своите общо 25 точки в четвъртия период.

Спърс игра без Тони Паркър, който също участва в Мача на звездите през уикенда. Блейк Грифин отбеляза 35 точки за Клипърс, а Джамал Кроуфърд добави още 25 точки. Сан Антонио е водач в Югозападната дивизия в лигата, докато Лос Анджелис е лидер в Тихоокенаската дивизия.

Индиана спечели със 108:98 у дома срещу Атланта, а Пол Джордж реализира 26 точки за домакините, включително и три тройки. Дейвид Уест завърши със 17 точки, а Ланс Стивънсън добави още 13 точки за успеха на Пейсърс.

Отборът от Индианаполис води в класирането в Централната дивизия. Кайл Корвър реализира 19 точки за Атланта, а съотборникът му Лу Уилямс добави още 18 точки.