Левски сгази Куклен и мечтае за Купата

Атлетик (Куклен) не съумя да стори чудо срещу Левски в мач от първия кръг в турнира за Купата на България и инкасира тежка загуба с 0:6. "Баските" от градчето над КЦМ посрещнаха столичани на стадион "Локомотив" в кв. "Лаута" пред над 400 зрителии 2 здрави агитки. В ложите бе дори президентът на гостите - Спас Русев, който уважи мача в Пловдив.

Заканите на аматьорски тим, че ще се забавлява на терена и ще затрудни Левски се сбъднаха изцяло през първи 40 минути. Нещо повече - Атлетик изпусна са поведе, след като играч на тима се озова напълно сам срещу вратаря и вместо да вкара би в стража.

В самия край на полувремето Левски реши всичко с две бързи попадения. Първо младокът Кабов в 41-ата минута, а после и Буш бяха точни и убиха мечтите на Куклен.

През втората част "сините" забиха нови 4 гола, които бяха дело на таланта Станислав Иванов (на 2 пъти), Фелипе Нашименто и красив автогол на Гюзлев. Така Левски заслужено продължава напред към осминафиналите, а за Атлетик остава горчилката от пропуснатия шанс. Интересно е, че кукленци паднаха с 0:6 и преди няколко години, когато отново за Купата се изправи срещу професионален противник - Банско.