Левски продължи възхода след Вечното дерби

Левски реши втори пореден двубой в заключителните минути на срещата, като в мач от 15-ия кръг 26-кратните шампиони стигнаха до ценен успех с 3:2 над Локомотив (Пловдив) пред празните трибуни на “Лаута“.

Първите 45 минути бяха изпълнени със събития, като Гаджев (8) вкара от 35 метра след грешка на Господинов, а Камбуров (13) бързо изравни. Резервата Георгиев пък спаси сигурен гол в 45', но игра с ръка на голлинията.

За това той получи червен картон, а Родригес отбеляза последвалата дузпа. Останали с човек по-малко обаче “смърфовете“ успяха да изравнят чрез Илиадис (74), но 10 минути по-късно нова грешка на защитата на домакините позволи на Генков да реализира за крайното 3:2.

Така след загубата във Вечното дерби Левски записа две поредни победи срещу силните тимове от Пловдив – Ботев и Локомотив. “Сините“ успяха да съберат 25 точки и се изравниха на 5-о място с Ботев, като са пред тях заради по-добрите показатели в преките двубои.

4040028

Локомотив (Пловдив) все пак остава в топ 3 засега, като има 28 точки. ЦСКА може да изпревари “смърфовете“ при победа днес над Берое.

Пред празните трибуни на “Лаута“ двата тима не губиха време в разузнаване, а Камбуров още в 3' можеше да отбележи, но ударът му с глава мина над вратата на Блажевич.

6 минути по-късно се стигна до любопитно положение за Левски, като Гаджев изпълни пряк свободен удар, който беше отсъден за нарушение близо до тъча – на около 34 метра от вратата. Той обаче реши да стреля право към вратата, а Господинов тръгна да излиза за центриране и беше неподготвен – 0:1 за Левски.

В 13' обаче грешката на Господинов беше поправена от нападателите на Локомотив – Камбуров добре овладя между двама в синьо и върна към Дани Кики, а бившият младежки национал стреля точно и преодоля Блажевич – 1:1.

4040030

Двата отбора продължиха с бързите си атаки, но Блажевич и Господинов се представиха на ниво. За съжаление на домакините обаче Сашо Тунчев получи контузия и беше заменен в 23'.

До края на полувремето грубата игра преобладаваше, но най-интересното се случи в последната минута. Мюлдер излезе сам срещу вратаря, който успя да спаси, но играч на Левски нанесе удар в опразнената врата. На голлинията резервата Георгиев изби с ръка, а съдията бе категоричен – дузпа и червен картон. Родригес изпълни точно и даде аванс от 2:1 за своите на почивката.

През втората част “смърфовете“ опитаха да върнат попадението, но с човек по-малко имаха проблеми в защита. Въпреки това Генков и Старокин не уцелиха вратата, а най-доброто положение се откри пред Родригес, който напредна в наказателното поле, но вместо да подава, стреля много неточно над вратата.

В 63' Генков беше изведен сам срещу вратаря от Мюлдер, но нападателят се засуети, успя все пак да финтира Господинов, но стреля право в защитника на голлинията. Последва удар на Асен Георгиев, но Блажевич парира отлично.

Пловдивчани обаче продължиха да натискат въпреки численото превъзходство за Левски и успя да стигне до няколко отлични положения. Резултат имаше в 74', след като Кики проби отляво и центрира отлично към Илиадис. Първият удар на гръка беше париран от бранител, но след това отново той стреля и преодоля Блажевич – 2:2.

Въпреки възхода на пловдивчани Левски издебна своя момент в 85' – при бърза атака Иванов прати дълга топка за Генков, който се измъкна от 2-а защитници на Локомотив, остана очи в очи с Господинов, но този път не сбърка – 3:2 за гостите от София.

Това като че ли уби интригата в срещата, като Локомотив не създаде повече положения, а Левски съумя да задържи крехкия си аванс с разигравания пред вратата на домакините.