Левски продължава уверено в баскетболното първенство

Левски записа втора поредна в Националната баскетболна лига, след като тази вечер в София успяха да победят Балкан (Ботевград) с 90:71.

„Сините" се представяха на приливи и отливи, а гостите се справяха изключително успешно с неутрализирането на силните страни на момчетата на Тити Папазов. Опитът обаче си каза думата и домакините направиха силен край на срещата, с който си осигуриха категоричния успех.

Най-полезен за победата беше сръбският плеймейкър Марко Маринович, който завърши с 28 точки, а другият гард на Левски Павел Иванов вкара 16. Златин Георгиев добави 16. За гостите Иван Лилов вкара 15, а Станимир Маринов се отчете с 11.

Срещата беше изключително равностойна през първото полувреме, като домакините поведоха с едва точка на полувремето - 38:37, а възпитаниците на Тити Папазов дори губеха в определен период, като малко преди края разликата беше 5 точки в полза на гостите.

Третата част беше доста успешна за „сините", които след серии от 10-2 и 7-3 успяха да поведат с 14 точки и срещата изглеждаше решена.

Въпреки това Балкан даде сериозен отпор на Левски, като стопиха набързо дефицита си на 5 точки - 72:67. Това амбицира възпитаниците на Тити Папазов, които заиграха на пълни обороти изаписахва страхотен финал на срещата. Те позволиха на своя гост да отбележи само 4 точки до края срещу 18 в своя полза - 90:71 в полза на вицешампиона.

Изненадата дойде в Ямбол, където гостуващият Черноморец победи категорично с 11 точки разлика - 69:80. Джеймс Тейлър беше над всики с дабъл-дабъл - 26 точки и 16 борби. Коев вкара 27.

Националният отбор до 20 години пък загуби от Спартак Плевен с 61:71. Агре беше най-резултатен в срещата с 22 точки, а към тях добави 13 борби.