Дунав не остави шансове на Левски

снимка: dunav8806.com

Дунав 8806 победи Левски с 94:78 (29:18, 20:25, 29:15 и 16:20) в мач от четвъртия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени в зала "Дунав" в Русе, предаде БТА.

Георги Божков избра първи за русенски да играят Виолина Кочева, Зорница Костова, Кристина Сантяго, Аманда Джонсън и Мерике Андерсон. Отборът на Стефан Михайлов започна в състав Емилия Янчева, Тонка Тенчева, Виктория Стойчева, Даниела Петева и Христина Иванова.

В началото на мача дунавки имаха превес и в края на първата част водеха с 11 точки разлика. През втората четвърт Левски успяха да намалят преднината до 6 точки, но през третата част, която се оказа и решаваща за крайния изход на двубоя, русенки доминираха и минута преди края й водеха в резултата с 23 точки - 78:55.

През последните десет минути на мача състезателките на Дунав 8806 запазиха темпото и не позволиха на Левски да намали резултата, въпреки че софиянки вкараха 20 точки, а русенки четири по-малко.

С най-много точки за дунавки - по 25, се отличиха Кристина Сантяго, Аманда Джонсън и Мерике Андерсон, а 13 отбеляза Виолина Кочева. От Левски най-резултатна беше Христина Иванова с 21 точки, а 18 точки отбеляза Даниела Петева.