Левски постигна победа над Спартак (Плевен) в последния мач от редовния сезон

снимка: basketball.bg

Отборът на Левски завърши редовния сезон в НБЛ с победа. „Сините" спечелиха срещу тима на Спартак Плевен като домакини с резултат 95:76.

Гостите от Плевен играха много добре до почивката и даже водеха в резултата. В началото на втората част от мача обаче Левски взе инициативата и натрупа преднина, която запази до края на мача.

Любопитното е, че и двата тима ще играят един срещу друг в плейофите след като завършват на второ (Левски) и седмо (Спартак) място.

Звездата на Левски Арън Харпър бе най-резултатен в мача с 25 точки. Стефан Георгиев добави 16, а Георги Чековски се отчете с 13.

За гостите от Плевен най-точен бе Илия Станков, който завърши с 19 точки. Александър Дяковски завърши с 15 точки, а Симеон Ценов добави 14 точки.