Черноморец победи Ямбол в последния си мач за сезона

Отборът на Черноморец успя да не допусне грешка в днешният последен кръг на баскетболното ни първенство побеждавайки Ямбол с резултат 71-:64. Бургазлии успяха да направят един добър мач, като през почти цялото време имаха предимството и завършиха сезона подобаващо.

След този мач Ямбол е с актив от 10 победи и 18 загуби и ще срещне Балкан в първия кръг на плейофите. За Черноморец това бе 5 победа през сезона, като те имат и 23 загуби. С този актив те заемат последното място в класирането и ще играят срещу Лукойл Академик в началото на плейофите.

Първата четвърт бе спечелена от гостите от Ямбол които успяха да се наложат в последните секунди с 4 точки преднина- 13:17. Втората четвъртина бе за домакините, който се стегнаха и смазаха противника с 11 точки разлика. След полувремето Ямбол отново успя да вземе една четвъртина с 5 точки преднина, но това не им помогна да поведат в резултата. Водейки в резултата и подкрепяни от свойте пвивържаници играчите на Черноморец упяха да спечелят в последната четвъртина с 5 точки преднина и да оформят крайният резултат- 71:64.

Най-добрият играч на терена бе Ростислав Алексов от състава на домакините, който успя да отбележи 18 точки и да направи 10 борби. Владимир Маринов помогна с 13 точки и 10 асистенции. За състава на Ямбол най-резултатен бе Николай Върбанов с 10 точки и 9 борби. Павел Маринов завърши мача с 9 точки.