Левски падна на Лаута и сдаде върха

Лидерът преди осмия кръг Левски допусна загуба с 0:1 при гостуването на Локомотив (Пловдив), инкасирайки първо поражение под ръководството на треньора Славиша Стоянович. В герой за "смърфовете" се превърна Анте Аралица. Снажният хърватски нападател отбеляза единствения гол в мача в 14-ата минута, когато беше точен с глава.

"Сините" също имаха своите шансове, но така и не успяха да поразят вратата на национала Мартин Луков и логично си тръгнаха с празни ръце от "Лаута".

След първата загуба в първенството Левски вече е втори с 19 точки, колкото има и ЦСКА. "Червените" обаче имат по-добра голова разлика и са първи след осмия кръг. Както е известно, на 29 септември предстои първото вечно дерби този сезон.

Локомотив (Пловдив) скочи на петата позиция с 13 точки.

Мачът на "Лаута" ще се запомни и с многото жълти картони, с които съдията Станислав Тодоров нашари играчите на двата отбора. Изнервени от слабата си игра и липсата на идеи в атака, "сините" получиха общо седем жълти картона.

Още в началото прехвърчаха искри. Антони Белмонт и Абделхаким Буна се спречкаха и за момент се заформи меле. В 13-ата минута "смърфовете" изразиха претенции за дузпа. Анте Аралица стреля, а топката се отби в дясната ръка на Холмар Ейолфсон, която беше плътно прилепена до тялото му. Съдията не се подлъга и остана безмълвен. Само секунди след това домакините ликуваха. Парвиз Умарбаев центрира отдясно, а Анте Аралица надскочи Хали Тиам пред Мартин Полачек, като успя да отбележи с глава - 1:0.

До почивката липсваха голови ситуации, а в началото на втората част Славиша Стоянович потърси промяна с включването на Паулиньо.

"Сините" опитаха да наложат натиск, но без особен успех. В 53-ата минута Иван Горанов центрира отлично към Буш, който пропусна да вкара с глава, отигравайки нескопосано.

В 67-ата минута Богдан Вашчук дебютира за Левски в официален мач, заменяйки Белмонт. Естонецът още с първото си докосване беше близо до голово подаване, но ударът на Обертан беше избит пред вратата на "черно-белите". След това слаби изстрели на французина и Буш не затрудниха Мартин Луков.

Включването на Станислав Костов също не доведе до промяна на резултата и Левски си тръгна победен от "Лаута".