Левски отмъкна точка от Разград и гледа към Лига Европа

снимка: lap.bg

Лудогорец и Левски завършиха наравно 2:2 в двубой от 34-ия кръг на Първа лига, игран в Разград. Кешеру изведе "орлите" от дузпа още в началото, а през второто полувреме Роман Прохазка изравни. В последните минути обаче Аймен Белаид си вкара нелеп автогол. Крайният резултат все пак оформи Жерсон Кабрал, отмъквайки точка за "сините".

Така 26-кратните шампиони не успяха да затвърдят напълно 3-ото си място в подреждането и, съответно, правото на бараж за Лига Европа. "Сините" имат 61 точки, а 4-ият Берое дебне зад тях с 3 по-малко.

Делио Роси заложи на много от резервите си след разочароващия финал за Купата срещу Славия, загубен с 2:4 след изпълнение на дузпи. От своя страна, Херо даде шанс на най-добрите си състезатели, макар Лудогорец вече да си осигури 7-а поредна титла на България.

Само 63 секунди след началото на двубоя "орлите" треснаха гредата на Божидар Митрев. Те атакуваха по дясното крило, където Вандерсон опита да подаде прострелно за Кешеру. В този момент крак протегна Аймен Белаид, който насочи топката към собствената си врата, но, за негова радост, коженото кълбо се отклони в напречния стълб.

В 4-ата минута обаче Левски вече не успя да се спаси. Натанаел навлезе в наказателното поле, преодоля статичния Найденов, но след това бе съборен непозволено от Яблонски и това накара главния съдия Георги Кабаков да посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Кешеру, който елегантно прати съперниковия вратар в обратния ъгъл за 1:0.

В 23-ата минута грешна съдийска преценка провали втория гол в мача на Клаудиу Кешеру в 23-ата минута. Румънският нападател вкара топката в мрежата, но Георги Кабаков даде сигнал за фаул, с което ядоса трибуните на "Лудогорец Арена".

Левски можеше да навакса изоставането си в 32-ата минута. Станислав Костов се оказа непокрит в полето на Лудогорец, но диагоналният му изстрел премина на сантиметри от далечната греда. Малко по-късно Лудогорец пропусна нова изгодна възможност. Горалски се пребори за топка в центъра, след което много елегантно я пусна за Мисиджан, отправил се застрашително към "синята" врата. Последва негово подаване за Вандерсон, но в решителния миг на шпагат скочи Аймен Белаид, който спаси своя тим от сигурен гол.

Марселиньо демонстрира страхотен поглед върху играта, след като в 56-ата минута разсече отбраната на Левски с извеждащо подаване за Мисиджан. Холандецът не се поколеба и шутира веднага, но над горната греда.

В 65-ата Хорхе Броун спаси с невероятен рефлекс удар на Васил Панайотов и се реваншира за грешка, която направи малко по-рано. Грешките на Георги Кабаков в дербито продължиха и в 67-ата минута от тях пострадаха гостите. Иван Горанов бе фаулиран от Лукас Саша в полето на домакините, но сигнал за дузпа така и не последва.

В 73-ата минута "сините" отговориха на предизвикателството и най-накрая успяха да изравнят. Триходова комбинация между Обертан, Ривалдиньо и Прохазка завърши с подаване към словака, който от непосредствена близост протегна крак и отбеляза за 1:1.

11 минути по-късно обаче Аймен Белаид си вкара куриозен автогол, с който вкара Левски в още по-дълбока криза. След като удари собствената греда в началото на мача, сега централният бранител опъна мрежата зад Божидар Митрев и изведе "орлите" напред в резултата за втори път.

Жерсон Кабрал обаче имаше последната дума. Той наниза второ попадение за гостите в 88-ата минута, с което спаси отчасти двубоя за Левски, фиксирайки крайното 2:2.