Левски натупа аутсайдера и се върна в Топ 5 (СНИМКИ)

Отборът на Левски се изравни по брой точки с Ботев и Локомотив (Пд) във временното класиране на „А“ група, след като днес „сините“ сразиха с 4:1 гостуващия Пирин (ГД) в среща от 16-ия кръг на първенството.

Така воденият от Антони Здравков състав събра актив от 28 точки, като „сините“ изместиха Локо (Пд) от петата позиция поради по-добра голова разлика. Левски се доближи и на само точка от вечния враг ЦСКА, който заема третото място с 29 пункта на сметката си. Между тях остава Ботев с 28 точки, но с по-добра голова разлика от Левски.

Пирин (ГД) от своя страна записа 12-а загуба от 16 мача до момента, като отборът на Костадин Ангелов остава твърдо последен с едва 6 точки.

За Левски това е и трета поредна победа, откакто "сините" понесоха тежка загуба с 0:3 във Вечното дерби с ЦСКА.

Димитър Макриев стартира като титуляр в отсъствието на наказания Цветан Генков, като таранът отбеляза две попадения за успеха на домакините. По един гол за Левски добавиха Гари Родригес и Илиян Йорданов, докато юношата на „сините“ Костадин Башов се разписа от дузпа за Пирин.

Треньорът на Левски Антони Здравков заложи на Димитър Макриев и Гари Родригес в предни позици, докато Мирослав Иванов и Антонио Вутов атакуваха от задна позиция. Орлин Старокин и Владимир Гаджев стартираха в средната линия. През втората част трибуните на „Герена“ посрещнаха с аплодисменти юношата Илия Димитров, който замени Вутов и записа официален дебют за „сините“.

Двубоят на „Георги Аспарухов“ очаквано стартира с надмощие на Левски, като резултатът от това не закъсня. Още в 9' „сините“ изпълниха статично положение пред вратата на Пирин, а Даниел Димов отклони топката с глава. Кълбото попадна право в Димитър Макриев, който от близка дистанция вкара първия си гол за Левски – 1:0.

Седем минути по-късно резултатът в София вече бе удвоен. В основата на атаката бяха Мирослав Иванов и Антонио Вутов, като Шуменския Деко изведе по чудесен начин Гари Родригес. Холандецът не сбърка очи в очи с Абдиков и отбеляза за 2:0.

До почивката остана време и за трети гол, като резултатът стана класически в полза на домакините. В 43' Гари Родригес бе изведен от Мирослав Иванов, като холандецът намери Димитър Макриев успоредно на голлинията. Таранът отново не сбърка и вкара за втори път тази вечер – 3:0.

След почивката двубоят вече се доиграваше, като двата тима си размениха по едно попадение.

В 74' Гари Родригес бе близо до втори гол, но холандецът нацели една от гредите зад Абдиков. В 85' пък се стигна до дузпа в полза на Пирин. Дъстли Мюлдер игра с ръка в наказателното поле на Левски, а Костадин Башов бе точен за 3:1.

Още в ответната атака обаче Левски върна инкасирания гол. „Сините“ разиграха добре през левия фланг на атаката, а Гари Родригес записа втора асистенция за вечерта. „Лалето“ намери Илиян Йорданов на чиста позиция, а последният лесно вкара на празна врата за крайното 4:1.