Берое с класика над Локо (Пд)

Берое нанесе второ поредно поражение на Локомотив (Пловдив), след като в мач от 16-ия кръг на А група разби своя съперник, печелейки с убедителното 3:0 очаквания с интерес сблъсък.

Андонов откри резултата с хубав удар в 17', а в 25' Каядо успя да удвои, давайки ценен аванс на своите. Христов пък затвърди хубавата си игра с гол 7 минути след почивката, а до края Берое изпусна още по-сериозен разгром срещу обезверените възпитаници на Александър Станков.

Преди два кръга Локомотив (Пловдив) успя да се утвърди в топ 3, но след двете поредни загуби тимът се срина до 5-о място с актив от 28 точки. Берое пък се приближава до седмицата и вече е с 22 точки на 8-ото място – на 3 точки от Левски, който е временно седми, но играе на “Герена“ срещу Пирин (ГД).

От самото начало домакините взеха контрол върху срещата и организираха отлични атаки, но се отчетоха и с доста неточни удари. Това се промени в 17', когато Мартинс намери Георги Андонов, който пробва удар от над 20 метра, а топката се озова в долния десен ъгъл на Господинов – 1:0 за Берое.

Само 8 минути по-късно старозагорци нанесоха втори удар по Локомотив, като Крумов центрира ниско от свободен удар, а Каядо без подготовка стреля силно, топката срещна десния страничен стълб, но след това се оплете в мрежата – 2:0.

Това разстрои съвсем играта на гостите, които до края на полувремето се отчетоха единствено със слаб удар на Камбуров от пряк свободен удар. Берое пък продължи с добрия си футбол, но Елиаш и Христов бяха неточни в завършващата фаза.

“Смърфовете“ опитаха натиск в началото на втората част, но в 52' всички в срещата беше решено. След подаване на Крумов се образува сериозно меле в наказателното поле. След няколко блокирани удари топката се озова в Христов, който намери пространство и успя да промуши топката покрай Господинов – 3:0.

При класически резултат приключи и срещата, но Берое имаше още няколко отлични шанса за гол. В 58' Иванов удари греда след удар с глава, а Господинов спаси опасни удари на Христов.