Левски наказа Ботев в последната секунда

Левски стартира с инфарктна победа новия сезон в Първа лига, след като би Ботев с 1:0 в последната секунда на мача. Пред пълните трибуни в "Коматево" двата отбора изнесоха постна продукция.

През първото полувреме инициативата бе на страната на гостите. Още в 4-ата минута Давиде Мариани стреля опсно, но блестящия през целия мач Даниел Казйзер направи първото си спасяване, като отклони топката в ъглов удар. След изпълнението на корнера отново полският страж се намеси, този път след удар с глава на Станислав Костов.

В 17-ата минута Кайзер направи ново великолепно спасяване, след като извади нов удар с глава на Костов в долния десен ъгъл.

Единствената опасност на сметката на "жълто-черните" преди почивката сътвори Неделев, който пробва изненадващ удар от фаул, след който топката спря от външната страна на мрежата.

През втората част Ботев изравни играта и възпитаниците на Николай Киров поглеждаха по-често към вратата на своя противник.

Първата опасност обаче отново бе за Левски. В 55-ата минута Обертан проби в наказателното поле и върна към Костов, който стреля отблизо, но с котешки рефлекс Даниел Казйзер направи най-впечатляващото си спасяване в мача.

В 70-ата минута Неделев стреля отблизо с глава на сантиметри над напречната греда, но страничният съдия маркира несъществуваща засада. Гостите успяха да вкарат с последната атака в мача, когато Ботев бе хванат на контраатака и резервата Илия Димитров реализира на празна врата за 0:1.