Етър измъчи Лудогорец в Разград

Лудогорец започна победа защитата на седмата титла, но изобщо не изигра убедителен мач и то вкъщи. В мач от първия кръг на новото първенство шампионите победиха с 1:0 Етър. Голът отбеляза Вандерсон още в 3-ата минута.

През първото полувреме момчетата на Пауло Аутори имаха пълно превъзходство, но не успяха да отбележат втори гол. Най-близо до такъв бе Клаудио Кешерю, който на два пъти не успя да се разпише от чисти позиции. Първо, румънецът не успя да изпълни добре пряк свободен удар на линията на наказателното поле, а след това пропусна от непосредствена близост. Лукас Саша също бе много близо до попадение преди почивката, след като от непосредствена близост стреля с глава в аут.

След почивката „орлите“ отново имаха превъзходство, като гостите от Етър разчитаха на контраатаки. Пауло Аутори пусна в игра Якуб Шверчок, Жоао Пауло и Джоди Лукоки. Лудогорец създаде още няколко положения, но вратарят Христо Иванов имаше ден. В самия край на мача пред  Етър се откриха две последователни възможности след фаулове пред наказателното поле  на домакините. Първо Иван Стоянов стреля в стената, а след това шутът на Батрович бе спасен от Ренан.