Левски на една ръка от финал при жените

снимка: dunav8806.com

Левски победи гостуващия Нефтохимик 2010 (Бургас) с 65:54 (26:17, 14:16, 14:9, 11:12) точки и поведе с 2:0 победи в серията от полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за жени.

Така "сините" са само на един успех от място на финала. Третата среща е в понеделник в Бургас. Възпитаничките на Стефан Михайлов водеха през всичките 40 минути, а през третата част преднината им на няколко пъти достигна до 14 точки.

На почивката домакините имаха аванс от 40:33 точки. За победителките се отличиха Наташа Попович с 19 точки и 6 борби, Шарел Алън 13 точки, 11 борби и 6 асистенции, а с 12 точки се отчете Христина Иванова.

За Нефтохимик Глория Браун записа "дабъл-дабъл" - 15 точки и 12 борби, а 12 отбеляза Борислава Христова.