Мемфис излъга Маями и се доближи до плейофите

Мемфис Гризлис надви Маями Хийт със 107:102 в мач от Националната баскетболна асоциация късно снощи. "Гризлитата" изиграха силна последна четвърт и успяха да излъжат Хийт.

Силната отборна игра на Мемфис им донесе победата в края на мача. Двата отбора влязоха в последната четвърт при 80:80. Равенството се запази до 91:91, но след това домакините отвориха преднина от 12 точки за 107:95, която се оказа достатъчна и в крайна сметка бе стопена до само 107:102.

ЛеБрон Джеймс направи пореден силен мач и се отчете с най-много точки в мача, вкарвайки 37, но усилията му не стигнаха за успех на "Горещите". Дуейн Уейд пък не взе участие в срещата и липсата му се усети. За победителите най-резултатен бе Майк Конли с 26 пункта, Зак Рандолф добави 25 и 11 борби, а Марк Гасол - 20 точки и 14 борби.

По този начин Маями остана на второ място в Източната конференция, изоставайки с една победа от лидера Индиана Пейсърс (54 победи и 25 загуби срещу 53-25). Двата отбора ще се борят до края на редовния сезон за първото място в конференцията. Успехът бе много ценен за Мемфис, защото ги доближи на една победа от осмото място на Запад (в момента заемано от Финикс Сънс), което е последното даващо право на участие в елиминациите.

В друг мач от НБА Лос Анджелис Клипърс загуби у дома от Оклахома Сити Тъндър със 101:107. Дербито между втория и третия в Западната конференция прекъсна серията победи на Клипърс и затвърди второто място на "Гръмотевиците".

Ръсел Уестбрук вкара 30 точки и взе 11 борби за победителите, а Кевин Дюрант добави 27 пункта. За Клипърс най-резултатен бе звездата на тима Блейк Грифин, който също наниза 30 точки и овладя 12 борби.