Уникална вечер в НБА и 62 точки за Мело

Само няколко часа след обявяването на резултатите за Мача на звездите, Кармело Антъни показа наглед защо беше сред най-големите звезди в НБА, след като вкара рекордните за сезона 62 точки!

Това стана в мача срещу Шарлът Бобкетс в "Медисън Скуеър Гардън", като домакините спечелиха убедително със 125:96, а Мело отбеляза почти 50% от точките на своя отбор.

Той почна вихрено в първата част, отбелязвайки 20 точки в първата част, а след кратка почивка завърши първото полувреме с уникалните 37 - рекорд за сезона, включително тройка от центъра на терена със сирената за полувремето.

През второто полувреме гостите нямаха отговор на играта на Антъни, който в крайна сметка завърши с 62 точки, а липсата на Кемба Уокър се оказа решаваща за тежката загуба, въпреки че Бобкетс показват една от най-добрите защити през този сезон в НБА.

Благодарение на 62-те си точки Кармело Антъни постави нов рекорд в историята на Никс за най-много точки, като предишният се държеше от Бърнард Кинг, който вкара 60 през 1984-а година. Също така Мело отбеляза с точка повече от Коби Брайънт, изпреварвайки го за най-много точки в "Медисън Скуеър Гардън".

Майк Уудсън обаче го изкара 5 минути преди края на срещата и той не успя да атакува рекорда на Коби от 81 точки, което е второто най-добро постижение в историята на НБА след 100-те точки на Уилт Чембърлейн.

Кевин Дюрант и Ръсел Уестбруук не бяха на разположение за Оклахома Сити Тъндър, но дори това не спря кандидат-шампионите при победата със 101:83 над Бостън Селтикс, и то като гост.

В друга интересна среща Бруклин Нетс надигра драматично със 107:106 Далас Маверикс, като двубоят се реши буквално в последните секунди. Дирк Новицки пропусна нарочно свободно хвърляне, за да се стигне до ново нападение на Далас, но Кириленко овладя борбата и не се стигна до обрат.