Левски едва не изпусна финалите в Балканската лига

Баскетболният Левски се добра до Финалната четворка на Балканската лига, след като у дома надигра Куманово трудно с 95:86 след силна последна четвърт.

Двубоят почна равностойно, като двата отбора показаха добра стрелба в първите 20 минути на срещата, а защитата и на съперниците беше далеч от върховите си показатели.

Все пак "сините" стигнаха до ценен аванс от 7 точки през вторите 10 минути, благодарение най-вече на силната игра на Брендън Хийт, както на резервата Уилкинсън. Всичко изглеждаше приключило в мача, когато 3 минути след подновяването на играта Левски стигна и до най-голямата си разлика - 11 точки.

Дойде време обаче за типичното отпускане в редиците на водения от Константин Папазов тим, който завърши останалите 7 минути при резултат 10:17, което върна Куманово в мача. Слабата игра се прехвърли и в първите 5 минути на решаващата част.

Гостуващите баскетболисти правеха каквото си поискат в нападение и реализираха цели 18 точки в коша на българския тим, повеждайки с 5 точки. Хийт и компания отговориха с 8 безответни пункта, а американецът вкара два ключови фаула 22.6 секунди преди сирената, с които Левски поведе с 5 точки. Оттам нататък, за "сините" не беше проблем да задържат и увеличат аванса си.

Именно Хийт се оказа и с най-много точки в срещата, като се отчете с 24 точки. Чалмарс добави 19, а Джоунс беше буквално навсякъде по терена, записвайки дабъл-дабъл от 17 точки, 12 борби и 5 асистенции.

Мишкович вкара 21 за гостите, докато Паран направи отлично впечатление с 10 точки, 12 асистенции и 6 хванати борби.

В първия двубой двата отбора завършиха наравно при 74:74, което праща Левски за 5-и пореден път в полуфиналите на турнира.