Леверкузен загуби първи точки след зрелищно реми с Вердер

Лидерът до момента в Бундеслигата Байер Леверкузен загуби първи точки, след като в 3-ия кръг завърши 3:3 на собствен терен с Вердер (Бремен).

Домакините поведоха в 17-ата минута чрез Тин Йедвай, а три пъти гредите им попречиха да вкарат. Преди първия гол, Гонсало Кастро улучи лявата странична греда на вратаря Рафаел Волф. А хърватинът Йевдай вкара гол номер 2000 в историята на Леверкузен в Бундеслигата.

Щефан Кислинг можеше да удвои преднината на домакините четири минути след първия гол, но не успя да прекара топката между ръцете на вратаря от близо 10 метра. Емир Спахич също тресна лявата странична греда в 28-ата минута, а Левин Йозтунали удари горната в 35-ата.

И докато можеше да бъде вече 4:0, в последната минута на първата част стана 1:1. Фин Бартелс изненада вратаря Бренд Лено с нисък удар в последната минута на първата част.

Защитата на домакините отново беше неподготвена в 60-ата минута и Франко ди Санто направи 1:2 след пас на Златко Юнузович. Но за радост на треньора Роджър Шмид само след три минути Хакан Чалханоглу изравни за 2:2.

Десет минути по-късно влезлият като резерва кореец Хьон мин-Сон изеве аспирините напред след пас на Йедвай, но Себастиан Прьодъл беше най-съобразителен при подаване на Нилс Петерсен и изравни за 3:3 в 85-ата минута.