Лестър дочака своя миг и вдигна трофея от Премиършип след нова победа (ВИДЕО)

Голмайсторът на Лестър Сити Джейми Варди отбеляза два гола за победата над Евертън с 3:1 в двубой от предпоследния 37-и кръг на Премиършип.

След срещата футболистите на Лестър ликуваха с шампионската купа, която завоюваха за първи път в историята на клуба. Отборът на Клаудио Раниери узакони титлата си още в предния кръг, а днес зарадва 32 140 фенове, изпълнили до край стадион "Кинг Пауър".

Варди се завърна след наказание и откри резултата още в петата минута. Анди Кинг удвои преднината на "лисиците" в 33-ата минута, а Варди отново бе точен, този път от дузпа в 65-ата минута. Нападателят пропусна да направи 4:0 в 72-ата минута, когато не успя да реализира друг 11-метров наказателен удар.

Почетното попадение за "карамелите" отбеляза белгиецът Кевин Миралас малко преди края на редовното време.

Това бе последен домакински мач за сезона на Лестър, който се оказа най-успешен за клуба, основан през 1884 г. Евертън остава на 12-а позиция с 44 точки.