Байерн официално е шампион, но горчилката остава

Байерн (Мюнхен) официално се поздрави с четвърта поредна и общо 26-та титла в германската Бундеслига кръг преди края на сезона. Баварците спечелиха с 2:1 визитата си на Инголщад, а по същото време Борусия (Дортмунд) загуби с 0:1 гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт).

Така Баварската машина е недостижима на първото място с 85 точки и 8 аванс пред втория Борусия (Д) след 33 изиграни кръга от сезона. И двете попадения отбеляза преди почивката нападателят Роберт Левандовски, който бе точен в 15-ата и 32-ата минута, а Хартман от дузпа се разписа за домакините – 1:2.

Левандовски вече има 29 гола на сметката си и води с 4 пред Пиер-Емерик Обамеянг в класацията на реализаторите, като изглежда недостижим на върха и едва ли ще изпусне да грабне приза за голмайстор на сезона.

Феновете на Байерн ще се насладят на триумфа, но с горчивина, защото по-рано през седмицата тимът отпадна за трети пореден път на полуфинал в Шампионска лига под ръководството на Хосеп Гуардиола.

Айгнер в 15-ата минута порази мрежата на Дортмунд и така лиши отбора на Томас Тухел от възможността да изпрати битката за титлата в последната седмица на първенството. В друг важен мач от съботния следобед Борусия (Мьонхенгладбах) надви с 2:1 Байер (Леверкузен) и взе предимство в борбата за топ 4.

Дербито имаше значение само за домакините, защото „аспирините“ бяха сигурни на трета позиция с актива си от 57 точки – 5 повече от М'Гладбах, който остава четвърти с 1 пункт аванс пред Шалке и 3 пред Майнц.